Niisutav haava paranemine - Multi-Mam

Kahjustatud piirkonna niiskusbarjäär aeglustab nahas loomulikult esineva niiskuse aurustumist. Kuna haavad paranevad niiskes keskkonnas, siis ei moodustu haavadele koorikuid.
Isegi teekotid ja veekompressid annavad rohkem efekti kui mitte ravimine. Kompressi kasutamine vähendab märkimisväärselt rinnanibude valulikkust ja armide hulka rinnanibu piirkonnas. (Ziemer)

Kui kahjustatud rinnanibusid hooldada siiani tavaliselt soovitatult kuiva õhu käes ja fööniga, siis lõhenenud piirkonnale tekib koorik, mille beebi sageli eemaldab imetamise ajal. See põhjustab uuesti rinnanibude veritsust misjärel moodustub järjekordne koorik. Selline muster kestab seni kuni rinnanibud on terved, kuid emale põhjustab see väga palju ebamugavustunnet.

70-ndate aastate alguses tehti kindlaks, et niiske ja koorikuvaba keskkond parandab rakkude liikumist üle kogu haava pinna ja kergendab paranemist (Rovee 1972). Praegused haavaravimeetodid kasutavad paranemise soodustamiseks niiskust.  Niiske keskkond on haava paranemisel oluline epitelisatsiooniks, proliferatsiooniks ja epiteelrakkude migratsiooniks üle kogu haava pinna. (Bolton 2000) Õlid, sh E-vitamiini õli, ei hõlbusta haava paranemist. Kõik õlid jäävad nahapinnale ja võivad pakkuda vaid ajutist leevendust. Kuiv või lõhenenud nahk ei tunne puudust õlist, vaid vajab niiskust.

Võimatu on niiskust lisada nahka väljastpoolt (see peab toimuma seespidiselt). Aidates nahal vältida niiskuse aurustumist, saab nahk säilitada rohkem oma loomulikku niiskust.

Siiski, kahjustatud rinnanibudega emale ei pruugi kõige olulisemaks küsimuseks olla rinnanibude ravimiseks kuluv aeg, vaid hoopis valu leevendamise kiirus.