Rinna valulikkus toitmise ajal - Multi-Mam


Rinna valulikkus toitmise ajal

Paljud emad lõpetavad imetamise enne soovitatud aega, sest kogevad igapäevaselt valu ja ebamugavust. Me mõistame, et rindade valulikkus toitmise ajal võib panna teid järgmist toitmiskorda kartma ning seetõttu oleme kokku pannud juhendi sagedasematest valu põhjustest..

Piimajoa refleks

See on normaalne tunne – võite tunda põgusat valu rinnas, mis on põhjustatud lihasrakkude poolt piima välja pigistamisega imetamise ajal. See tunne võib olla väga õrn, õrnalt pakitsev või tugev surve. On võimalik, et aja möödudes see teid enam ei häiri.

Valulikud nibud

Valulike nibude peamiseks põhjuseks on lapse väär rinna haaramine. See paneb beebi pigem nibu hammustama ja närima kui korralikult imema, mille tulemusel tekivad hiljem rinnanibu õrnale nahale väikesed lõhed ja praod. Selline olukord võib olla väga valulik ning meie peamiseks soovituseks on rinna haaramiseks õige asendi leidmine. Kui beebi haarab rinda korralikult, siis on terve nibu ja ka osa rinnast lapsel suus. Nibu peaks paiknema lapse suu tagaosas, et piim läheks neile otse kurku. Kallutage lapse pead õrnalt taha poole ja suruge lõug vastu rinda, samal ajal ei tohi nina vastu rinda olla, et laps saaks raskusteta hingata. Pange oma käsi lapse õlgade alla, et pea saaks veidi tahapoole kallutada, nii on beebi teile väga lähedal ning teie kõhud puutuvad kokku. Neid nõuandeid arvestades otsige endale sobib asend – võite proovida istumist tugitoolil, beebiga kõrvuti lamamist või istumist ning samal ajal beebi lamamist teie ees oleval padjal. Kui teie nibud on juba lõhenenud, siis pange peale rinnakompress, mis kiirendab paranemisprotsessi. Saate nibusid kaitsta ka toidukordade vahel, pannes neile nibudele mõeldud palsamit. Veenduge, et see oleks lapsele ohutu ja et te ei peaks seda enne rinnaga toitmist maha pesema.

Seeninfektsioon

Seeninfektsioon, mis areneb teie nibudel ja lapse suus võib mõnikord siseneda ka piimajuhadesse ning seal valu põhjustada. Selline seisund nõuab sobivat ravi, mis on välja kirjutatud teie arsti poolt.

Piimapais

Piimapais tekib sagedamini esimese paari päeva jooksul peal lapse sündi või juhul, kui te ei toida last sama tihti kui tavaliselt (näiteks reisides, olete unustanud piima välja pumbata või olete imetamiskorra vahele jätnud). Selle tagajärjeks on suurenenud piima täis rinnad, mis on puudutamisel soojad ja valulikud. Kui teil on vastsündinu, siis ärge muretsege! See seisund möödub, kui olete leidnud imetamisrutiini. Kui reisite või teil on tihe graafik, siis kaaluge piima väljapumpamist, et ära hoida piimapaisu.

Mastiit

Kui märkate punetust, turset, valu ja soojust mingil piirkonnal rinnas, millega kaasneb vahel ka palavik ja valu kehas, siis on teil arvatavasti mastiit – põletik, mis on tingitud infektsioonist. Peamiseks mastiidi põhjuseks on halb rinnaga toitmise tehnika, mis viib selleni, et piim on rinnas lõksus. Teised põhjused on: ummistunud piimajuhad, mis põhjustavad piima kogunemist, viies infektsioonini; bakterite sisenemine rinda läbi nibul oleva lõhe, prao või läbi piimajuha ava. Võite last rinnaga toita ka infektsiooni korral, kuid külastage arsti, et saaksite sobilikku ravi.