Probleemid rinna haaramisega - Multi-Mam


Probleemid rinna haaramisega

Rinna õige haaramine on väga vajalik edukaks ja valutuks rinnaga toitmiseks. Rinna haaramine tähendab nibu ja selle ümbruse suhu võtmist imiku poolt. Õige haaramine tähendab seda, et beebi saab edukalt vajaliku koguse piima kätte ning seejuures jäävad nibud kaitstuks valu ja lõhenemise eest. Väär rinna haaramine võib viia ka rinnapiima tootmise vähenemiseni ja seetõttu ei pruugi teie beebi kaalus piisavalt juurde võtta. Probleemid rinna haaramisega on laialt levinud ning seda juhtub imetavatel emadel sageli. On äärmiselt oluline teha hea algus võimalikult ruttu (soovitavalt esimese tunni jooksul peale sünnitust) ja lahendada tekkivad probleemid jooksvalt.

Kuidas ära tunda head haaret?

Kui beebi on õigesti rinnast kinni haaranud, siis on terve nibu ning ka seda ümbritsev ala tal suus. Nibu asetseb beebi suu tagaosas. Beebi keel katab alumisi hambaid, kaitstes sellega nibu võimaliku kahjustuse eest. Seetõttu on öeldud, et imetamine võib esmalt tunduda ebamugav, kuid kui rinna hea haaramine on saavutatud, siis ei tohiks see valulik olla.

Rinna õige haaramise korral tunnete õrna sikutamise tunnet ning kuulete kuidas laps neelatab. Lisaks, kui te ei tunne valu ning teie beebi võtab kaalus stabiilselt juurde, siis suure tõenäosusega on teil imetamine kontrolli all.

Kehva haaramist peab katkestama. Libistage sõrm õrnalt beebi suu nurgast huulte vahele ning laske tal nibu vabastada. Kui haare on lõpetatud, siis laske tal uuesti proovida.

Kuidas aidata beebil korralikult haarata?

Imetamine võtab aega, mistõttu tuleks teil esmalt mugav asend leida. Võite istuda poollamavas asendis või heita täielikult pikali - kuidas iganes teile paremini sobib. Pange valmis padjad, et võimaldada seljal või peal sinna vastu toetuda. Võite padjad paigutada ka oma põlvede vahele. Võimaluse korral imetage oma last hämaras ja vaikses ruumis, kus on võimalikult vähe segavaid faktoreid. See aitab nii teil kui teie beebil lõõgastuda ning kergendada imetamise protsessi. Beebi ei tohiks olla siiski nii lõõgastunud, et jääb magama. Sellisel juhul äratage oma laps õrnalt tema jalgu puudutades või neid liigutades.

On mitmeid erinevaid asendeid imetamiseks, mis aitavad kaasa rinna korrektsele haaramisele. Võtke beebi oma käte vahele kui ta lamab teie ees, hoidke teda on käe all nagu jalgpalli või pange ta voodisse enda kõrvale lamama. Imiku pea ja keha peavad olema pööratud teie rindade poole ja tõmmatud teie keha lähedale. Beebi pea peab olema rinnanibuga samal kõrgusel, et ta ei peaks pingutama, et rinnani jõuda.

Järgmiseks võtke rind endale kätte ning pigistage seda, et rinnast tuleks paar tilka piima välja. Rinnapiim on hea vahend nibu kaitseks kahjustuste ja lõhede tekkimise eest. Samas on see ka signaal beebile, et ta avaks oma suu ning võtaks nibu vastu. Kasutage oma kätt, et juhtida nibu beebi suu tagaossa ning enne beebi suu sulgumist tõmmake ta endale lähemale. Beebi lõug peaks olema surutud rinnale, kuid nina peaks olema tõmmatud natukene eemale, et vaba hingamine oleks tagatud.

Kui teie lapsel on rinna haaramisega probleeme, siis ärge kahelge ning otsige abi imetamisnõustajalt, sõbralt või perekonnaliikmelt, kellel on imetamise kogemus.