Nipid rinnaga toitmiseks - Multi-Mam


Nipid rinnaga toitmiseks

Rinnaga toitmine on väga kasulik nii lapsele kui ka emale. See on ka imeline võimalus luua lapsega sidet ja teda kaisutada. Mõnikord võib imetamine olla ka katsumuseks, seda eriti esimestel päevadel. Iga ema ja laps on erinevad ning peale mõnda aega katsetades leiate te ideaalse viisi, et nautida imetamisprotsessi. Need imetamise nipid võivad teid sellel perioodil aidata:

 • Rinnaga toitmine võib esialgu tekitada mõnevõrra ebameeldivat tunnet, aga see ei tohiks olla valus. Kui kogete valu, siis on võimalus, et teie laps ei haara rinda korralikult. Õige asend on saavutatud, kui beebi suus ei ole mitte ainult nibu, vaid ka suur osa nibualast. Lõug peaks olema surutud vastu rinda ning nina rinnast eemal, et hingamisteed oleksid vabad. Selles asendis on nibu suunatud suu tagaosa poole ning imemisvõte on tõhus piima väljutamiseks.
 • Peale sünnitust peate veetma mõned päevad haiglas. Kasutage seda aega, et uurida õelt või imetamisnõustajalt, kas teie beebi haarab rinda õigesti. Ärge kartke abi ega küsimusi küsida, kui teil on muresid või kahtlusi ja seda eriti siis, kui imetamine on valulik või laps ei võta kaalus piisavalt juurde.
 • Kolm või neli päeva peale sünnitust võivad teie rinnad järsku suuremaks muutuda. See toimub suurenenud piimatootmise tõttu, et laps korralikult toidetud saaks. Varuge selleks suuremaid imetamise rinnahoidjaid (valige suurus, mis on teie tavapärase korvi suurusest suurem, et see sobituks teile hästi).
 • Kui pakute oma lapsele lutti või lutipudelit liiga vara, siis võib see lõppeda nibust keeldumisega. Vältige nende kasutamist võimalikult kaua, et laps saaks segamatult rinda võtta.
 • Kui plaanite reisida või peate toidukorra vahele jätma, siis peaksite piima välja pumpama, et vältida piimapaisu rinnas. Võite väljapumbatud piima säilitada külmikus ning kasutada siis, kuid olete eemal või alustate tööga.
 • Kui valite rinnapumpa, siis veenduge, et selle nibukaitse teile hästi sobiks. Kui kaitse on liiga suur või väike, siis võib see mõjutada piima kogust või nibudele haiget teha.
 • Kui nibud muutuvad valusaks või lõhenevad, siis kasutage kompressi, mis pakub leevendust ning kiirendab paranemisprotsessi. Nibude kaitsmiseks edasise kahjustuse eest ja valulikkuse vältimiseks kandke rindadele toitmiskordade vahelisel ajal nibule mõeldud palsamit. Palsam peab olema teie lapsele ohutu, et te ei peaks seda enne imetamist maha pesema. Peale imetamist nibust piima välja pigistamine ning selle laiali kandmine nibule võib samuti kiirendada paranemisprotsessi.
 • Imetamiseks valige rahulik, vaikne ning ilma segavate faktoriteta koht. Veenduge, et teil on mugav ning teie läheduses oleks klaas vett, sest imetamine tekitab sageli janu.
 • Kui teil oli keisrilõige või olete lihtsalt peale sünnitust väsinud, siis proovige imetades külili olla.
 • Enneaegse lapse imetamise õppimine on tihti aeganõudev ja keerulisem protsess. Aga nagu iga rinnaga toitmine, siis ka selle puhul kehtib reegel, et kui sellega üks kord hakkama saada, muutub protsess edaspidi teile ja beebile kergemaks ja rahuldustpakkuvaks.
 • Lõpetuseks, olge kannatlik. Andke endale ja enda lapsele aega, et õppida, mis teile kõige paremini sobib ning ärge heituge, kui teel on komistuskive. Sihikindluse ja katsetamise teel hakkate peagi mõlemad rinnaga toitmist nautima.