Nibude eest hoolitsemine - Multi-Mam


Nibude eest hoolitsemine

Imetamine vajab aega harjumiseks. Esialgne tunne võib olla veider ja veidi ebamugav, kuid harjute sellega väga ruttu. Valu ei kuulu rinnaga toitmise juurde. Tavalisel on valu märk, et midagi on valesti. Paljudel juhtudel on põhjuseks ebasobiv imetamise asend. Selleks, et rinnaga toitmine oleks meeldiv ja valutu, oleme me kokku pannud juhised, kuidas hoolitseda rindade ja nibude eest.

Kuidas hoolitseda imetamise ajal rindade ja rinnanibude eest?

Üldised hügieeniga seotud soovitused on väga lihtsad – lihtsalt loputage oma rindu sooja veega kui olete duši all. Vältige rindade piirkonnas pesuaineid sisaldavaid dušigeelisid, vannivahtu või seepe. Neil on nahka kuivatav toime ning seejuures eemaldavad nad naha pinnalt loomuliku rasu, põhjustades lõhenemist ning nahaärritust. Pärast pesemist või imetamist laske nibudel õhu käes kuivada.

Kasulik on pigistada rinnast peale imetamist paar tilka piima ning määrida see nibudele. Samuti võite kasutada rinnanibu palsamit, mis hooldab neid ning kaitseb nibusid kahjustuste eest. Palsamit valides veenduge, et seda ei pea enne toitmist maha pesema ning et see oleks beebile allaneelamisel ohutu. Rindade veega loputamine enne imetamist teeb need kuivemaks ja kaitsetumaks sikutamisele ning potentsiaalsele kahjustusele. Palsami rinnanibule jätmine imetamise ajal pakub aga lisakaitset, rääkimata lihtsamast kasutamisest.

Vältige selliste imetamiseks mõeldud rinnahoidjate kasutamist, millel on õhku mitteläbilaskvad padjakesed. Need materjalid takistavad rinnal hingamist ja loovad mikroobidele ja bakteritele sobiliku keskkonna, põhjustades sellega põletikke. Vahetage padjakesi sageli, et vältida rõskete padjakestega pikaaegset kokkupuudet.

Mida teha kui nibud on valulikud?

Esmalt, kui kogete valu imetamise ajal, siis ärge kahelge konsulteerimast ja abi küsimast oma imetamisnõustajalt või arstilt. Rinna õige haaramine juba võimalikult kiiresti hoiab teid ära paljudest ebameeldivustest, Niisiis, kui teil on küsimusi või muresid, siis ärge kartke küsida spetsialistilt.

Kui teie nibud on juba valulikud, siis kaaluge rinnakompressi kasutamist, mis kiirendab paranemisprotsessi. Kui valu on tugev, siis külm kompress pakub mõningast leevendust, kuid ärge pange seda otse nahale. Kui valu on väga tugev, siis võite mastiidi vältimiseks piima välja lüpsta vastavalt oma tavapärase toitmisrütmile. Välja lüpstud piim on lapsele igati sobilik. Võite piima oma käe või pumba abil välja lüpsta, kuid meie soovitame konsulteerida arsti või imetamisnõustajaga, et leida just teile sobiv viis.

Mõnikord võivad valulikud nibud olla põhjustatud seeninfektsioonist. Sellisel juhul peaksite rääkima oma arstiga, et leida sobiv ravi nii teile kui teie lapsele, sest on võimalus, et ka teie beebil on suus soor.

Valu korral pakkuge oma lapsele esmalt seda rinda, mis pole nii valus, sest esimene haaramine on kõige tugevam ning võib põhjustada rohkem valu. Kui laps on natuke aega juba imenud, siis ei võta ta rinnast enam nii tugevasti kinni. Samuti katsetage erinevaid imetamiseks mõeldud asendeid. Leidke teile ja teie lapsele kõige sobivaim ruum, mis pakub vaikust ja keskkonda kus on kõige vähem segavaid faktoreid ning kus te mõlemad saate olla lõõgastunud ja imetamisele keskenduda. See aitab ära hoida nibu hammustamist ja närimist.