Kuidas suurendada rinnapiima hulka? - Multi-Mam


Kuidas suurendada rinnapiima hulka?

Kui muretsete selle üle kas toodate ikka nii palju piima kui beebil vaja, siis teid võib lohutada see, et te ei ole ainuke. Paljud emad üle maailma jagavad sama muret. Kui teie vastsündinu võtab järjekindlalt kaalus juurde, pissib ja kakab igapäevaselt piisaval hulgal ning peale imetamist tunnete, et teie rinnad on kergemad ja pehmemad, siis saab teie beebi suure tõenäosusega piisavas koguses piima. Kui teil on muresid või küsimusi, siis võtke julgelt ühendust oma arsti või imetamisnõustajaga. Allpool on mõned nipid, kuidas saate suurendada piima hulka kui tunnete, et te ei tooda piisavalt piima või soovite lihtsalt probleeme vältida.

Esimene asi, mida peate meeles pidama seoses piima tootmisega on see, et see sõltub nõudlusest – mida rohkem te rinnaga toidate, seda rohkem piima rinnad toodavad. Imetage millal iganes teie beebi näitab esimesi märke näljast (muutub erksamaks või hakkab maigutama suud) enne nutma hakkamist. Ärge üritage luua toitumiseks graafikuid. Jälgige parem oma lapse sisemist kella, mis ütleb teile täpselt, millal ja kui kaua imetada. Samuti on päevad, millal teie keha peab kohanema lapse muutunud vajadustega. Nendel päevadel on teie vastsündinu rahutum, erutunum ja nõuab rohkem toitmist. 2-3 päeva möödumisel läheb kõik normaalsuse poole tagasi ja laps on taas rahulik. Selliseid päevi on esimese aasta jooksul regulaarselt ning tihti kaasnevad need beebi olulise arenguga. Proovige neil päevil leida piisavalt puhkust ning toitke oma last nii palju kui vaja. Kui teie vastsündinu ei võta teie arvates kaalus piisavalt juurde või imetamine on valulik, võib süüdi olla ebakorrektne rinna haaramine. Küsige abi imetamisnõustajalt, sõbralt või pereliikmelt, kellel on kogemusi imetamisega. Korralik haakumine nibu külge võimaldab lapsel tõhusalt toituda ja kaitseb nibusid kahjustuste ning valu eest.

Saate stimuleerida piima tootmist seda toitmikordade vahel välja lüpstes. See on oluline vaid siis kui teie beebi ei võta kaalus juurde või ei märga piisavalt mähkmeid.

Kui võimalik, siis vältige lapsele piimasegude andmist. See on seotud nõudluse ja tootmisega. Kui teie laps joob piimasegusid, siis imevad nad rinnapiima vähem, mis viib omakorda rinnapiima tootmise vähenemiseni. Samuti vältige luttide ja lutipudelite andmist lapsele kuni rinnaga toitmine on lõpetatud, sest see tekitab imikul segadust, mistõttu võib ta imetamisest keelduda.

Imetamise ajal rindade massaaž võib aidata mitte piima koguse suurendamisega vaid avada piimajuhad ja soodustada piima vaba liikumise.

Mõnikord võib olla lohutav beebi kaalumine enne ja peale toitmist, kuid peate arvesse võtma, et kogus, mida teie beebi alguses joob on väga väike.

Teadlased ei ole andnud oma otsust, kas mõni teatud toit võib avaldada piima tootmisele mõju. Arvatakse siiski, et mõned toidud kasvatavad toodetava piima kogust nagu näiteks mõned seemned (nt lambaläätse, apteegitilli, köömnete, seesami ja tilli), küüslauk, spinat, püha basiiliku tee, läätsed, pähklid ja kuivatatud puuviljad, kaer ja puder, ohakas, ingver ja porgand.

Kui otsustate katsetada mõnega eelnevalt mainitud toitudest, siis pidage meeles, et neid peaks tarbima mõistlikult ning ainult osana tervislikust tasakaalustatud toitumisest. Enne ükskõik millise toidulisandi või taimsete abivahendite tarvitamist pidage nõu oma arstiga.

Üks vähenenud piimatootmise põhjuseks on stress. Lapse saamine võib olla väga stressirohke. Lubage endal ja lapsel luua üksteisega side ning puhake piisavalt. Kui võimalik, siis vähendage oma kohustusi nii palju kui võimalik, et esimesed päevad veeta oma lapsega. Ärge tundke end halvasti, paludes abi oma sõpradelt ja perelt. Leidke lapse toitmiseks kodus kõige vaiksem ja rahulikum ruum. See aitab teil mõlemal lõõgastuda ja imetamisele keskenduda. Eriti päevadel, kui teie keha peab kohanema beebi uute vajadustega ja laps tundub jonnakas ja vingus. Aitab ka teiste emadega nende kogemustest rääkimine. Äratundmine ja mõistmine aitab teil üksteist sellel perioodil toetada.