Kuidas lõpetada rinnaga toitmist? - Multi-Mam


Kuidas lõpetada rinnaga toitmist?

Pole kahtlustki, et rinnaga toitmine on äärmiselt kasulik nii emale kui lapsele. Seetõttu soovitavad eksperdid toita last rinnaga kuni ühe aastaseks saamiseni. Ükskõik, mida te otsustate, saabub aeg, kui tuleb rinnaga toitmine lõpetama. See võib olla väga emotsionaalne periood. Võite kogeda segaseid emotsioone – natukene kurbust segatud õnne ja ootusärevusega. Paljud emad on segaduses, kas lõpetada rinnaga toitmine päevapealt või teha seda järk-järgult, mistõttu oleme valmistanud mõned praktilised juhised, mis aitaks teil rinnaga toitmist võimalikult stressivabalt lõpetada.

Millal lõpetada rinnaga toitmine?

On mitmeid meetodeid, mis võiksid teile abiks olla lapse rinnast võõrutamise õige aja kindlaks tegemisel. Kõige levinum viis selleks on hakata vahele jätma rinnaga toitmise kordi ning asendama neid lapse vanusele sobiva tahke toiduga. Kui emad lähevad tagasi tööle, siis on mõnikord raske jätkata väljakujunenud imetamisega. Võite jätkata rinnaga toitmist hommikul ja õhtul. Kui laps sööb juba tahket toitu ning te imetate teda vaid kaks korda päevas, siis võite otsustada päevapealt imetamise lõpetada. Võite jätta ka lapsele otsustada, millal ta on valmis rinnast võõrduma. See juhtub tavaliselt 2-4 aastaselt kui laps kaotab tasapisi huvi rinnapiima vastu.

Järkjärguline lähenemine on tihtipeale lihtsam lapsele ning aitab vältida piimapaisu ja mastiiti, kuna piima toodetakse järk-järgult vähem.

Kui kaua võõrutamine aega võtab?

See on väga individuaalne ja võib aega võtta kahest kuue kuuni, sõltuvalt sellest, kui ruttu laps muutustega toime tuleb.

Võõrutamise protsess

Kui te võõrutate oma last peale esimest eluaastat, siis hakake pakkuma talle väikestes kogustes tahket toitu koheselt peale rinnaga toitmist. Kui laps juba sööb hästi, siis pakkuge toitu enne rinnaga toitmist. Hakake aeglaselt tahke toidu kogust suurendama ning andke vähem aega imetamisel. Ühe imetamiskorra ära jätmine päevas annab teie rindadele aega kohaneda ning vähendate mastiidi tekkimise ohtu.

Teine hea lähenemine on toitumisaegade edasilükkamine 15 minutit. Kui laps hakkab rinda võtma vaid enne magama minemist, siis võite hakata talle pakkuma selle asemel sooja vett või piima. Kui selline üleminek on teie jaoks raske, siis on hea mõte lasta oma partneril laps õhtuti magama panna.

Kui peate imetamise lõpetama enne esimest eluaastat, siis peaksite rinnapiima asendama piimaseguga. Parim viis selle ülemineku jaoks on kombineerida rinnapiim ja piimasegu. Järjest enam tuleb hakata keskenduma piimasegule ning ühel hetkel rinnaga toitmine täielikult lõpetada.

Võivad olla teatud meditsiinilised põhjused, mis panevad teid rinnaga toitmist lõpetama. Võtke ühendust oma arstiga ja küsige nõu, kuidas võõrutada oma last rinnapiimast.

Rinnaga toitmine on teie lapse jaoks midagi enamat kui lihtsalt söömine. See pakub lapsele lohutust, turvatunnet ja lähedust. Seetõttu tuleks leida viise, kuidas sidet hoida ja pakkuda turvatunnet. See võib olla midagi lihtsat, näiteks koos mängimine, raamatu lugemine või lihtsalt kaisutades aja veetmine.

Kui lapse elus on suured muutused nagu kolimine, teie tööle minek või ta on äsja haige olnud, siis ei ole see parim aega hakata asju muutma. Võõrutamine on protsess, mis võtab aega. Ärge sellega kiirustage, võtke asja rahulikult.

Kui lõpetate imetamise, siis teie keha hormoonitase vajab taastumist. See võib mõjutada teie tujusid ja võite tunda end pisut kurvana. Võtke enda jaoks aega, lõõgastuge või veetke kena pärastlõuna sõpradega. Ja ärge muretsege, rinnast võõrutamine tähendab ainult seda, et teie laps hakkab nüüdsest sööma vaid tahket toitu. Te saate endiselt nautida imelist emotsionaalset suhet, mille olete ajaga ise üles ehitanud.