Hammustav laps - Multi-Mam


Hammustav laps

Rinnaga toitmise ajal hammustamine ei ole mitte ainult väga valus, vaid võib muuta imetamise teie jaoks ebameeldivaks kogemuseks. Hammustamisest valulikud nibud või pidev hirm saada uuesti hammustatud võib võtta teilt naudingu tunde, mida muidu imetamine ja lapsega sideme loomine teile pakkuda võib.

Kuidas vältida rinnaga toitmise ajal hammustada saamist

Kui laps on rinna õigesti haaranud ja imeb aktiivselt, siis on tal võimatu toitumise ajal teid hammustada. Imemise ajal katab lapse keel alumisi hambaid, mis teeb nibu hammustamise füüsiliselt võimatuks. Seetõttu on olulisim, mida hammustamise vältimiseks teha, lapse jälgimine. Tavaliselt hammustavad lapsed toitumise lõppedes, kui nende kõht on täis ja nad ei keskendu enam söömisele. Jälgige last hoolikalt ja niipea kui märkate pinget lõuas või tunnete keele liikumist taha poole, siis lõpetage toitmine ja võtke beebi rinna küljest ära. See kaitseb teid hammustuste eest. Kui aga hammustamine toimub toitmise alguses, siis veenduge, et laps haaraks rinda õigesti – proovige asendit muuta ning leidke asend, mis võimaldab lapsele nibu õige asetuse tema suus.

Olenemata hirmust, mida paljud ema tunnevad, ei ole hammaste lõikumine ilmtingimata imetamise lõpp. Kui hammustamine on põhjustatud hammaste tulekust tingitud emamugavustundest, siis võtke laps rinna küljest ära ja pakkuge talle närimiseks mõeldud mänguasja.

Mõnikord kui te imetamise ajal vaatate telekat või räägite telefoniga, siis võib laps teid tähelepanu saamiseks hammustada. Ajal, mil imetate last, pühendage see aeg vaid temale. Valige vaikne ruum hämara valgusega ning ilma segavate faktoriteta. See aitab teil pühendada kogu tähelepanu lapsele ning hoida beebi rahuliku ja keskendununa. Rääkige temaga ja hoidke silmsidet, hellitaga. See mitte ainult ei paku lapsele tähelepanu vaid aitab teil aru saada märkidest, mis viitavad peatsele hammustamisele.

Kui laps on külmetunud, siis proovige teda toita püstises esendis, et hingamine oleks lihtsam.

Iga laps võib õppida hammustamisest hoiduma. Ükskõik kui vana laps ka ei oleks, kõik mida vajate on positiivne hoiak ja järjekindlus. Kasutage õrna ja hellat tooni, et kiita väiksekest õrnalt rinna haaramise ja lahti laskmise eest.

Mida teha kui beebi hammustab?

Peatage imetamine koheselt. Püüdke ennast mitte eemale tõmmata (isegi, kui see on instinktiivne reaktsioon), sest see võib nibule rohkem kahju tekitada. Tõmmake hoopis beebi rinnale lähemale, libistage sõrm õrnalt lapse suunurgast sisse ja tõmmake vaikselt nibu välja. Tehke paus kui beebi on endiselt näljane või lõpetage toitmine selleks korraks. Kui hammustus tekitas nibule kahju, siis on oluline hakata seda koheselt ravima, enne kui tekib infektsioon. Võite jahutada nibu, kasutades selleks jääd, mis aitab valu vastu. Peale seda võite peale panna rinnakompressi, mis kiirendab paranemise protsessi. Toitmiste vahel kandke rinnale kaitsvat nibupalsamit, mis rahustab ja toidab nahka ning kaitseb edaspidise valulikkuse eest.