Alkohol ja rinnaga toitmine - Multi-Mam


Alkohol ja rinnaga toitmine

Mõned vanad müüdid alkoholi joomise kohta rinnaga toitmise ajal ringlevad kaasaegses ühiskonnas siiani. Üheks sellistest on, et õlu joomine aitab imetavatel emadel suurendada piima kogust. Võite olla kuulnud ka seda, et mõne alkohoolse joogi tarbimine on lapsele ohutu.

Mida ütlevad eksperdid alkoholi ja imetamise kohta?

Teaduslikud uuringud lükkavad sellised müüdid ümber ja tõestavad, et sama alkoholi kontsentratsioon, mis jõuab vereringesse, jõuab ka rinnapiima. Kuigi see on väike kogus teie poolt joodud kogu alkoholist, siis pidage meeles, et teie lapse maks on imepisike ja ebaküps ning nende metabolismi võime on võrreldes täiskasvanuga palju madalam. Arvatakse, et 3 kuu vanusel lapsel on 50% aeglasem metabolism kui täiskasvanul.

Uuringud näitavad ka, et rinnapiimas olev alkohol võib esile kutsuda muutusi lapse une- ja söömisrežiimis. Alkohol võib teie last küll uimasemaks muuta ja tavapärasest kiiremini magama panna, kuid nad magavad vähem ja ärkavad üles varem kui tavaliselt. Alla 3 kuu vanused beebid võivad olla alkoholist enim ohustatud, eriti kui on tegemist motoorika arenguga. Enamik eksperte nõustuvad, et värsked emad peaksid alkoholis täielikult hoiduma kuni laps saab kolme kuu vanuseks..

Mis puudutab müüti, et alkohol suurendab rinnapiima produktsiooni, on teaduslik info väga selge – alkohoolsetel jookidel on tegelikult vastupidine efekt. See dehüdreerib teie keha ja vähendab kehas piima tootmiseks vajaliku vedeliku hulka. Alkohol vähendab ka laktatsiooniks vajalikku hormooni - oksüdotsiini taset ning kokkuvõttes saavad beebid tarbida umbes 20% vähem piima, kui nende emad on joonud eelnevalt veini, õlut või alkohoolseid kokteile.

Kuidas võtta veidi alkoholi kui toidate last rinnaga?

Kui aeg-ajalt võetava veiniklaasi ära jätmine tundub ilmvõimatu, siis on mõned asjad, mida võite teha, et piirata oma lapse kokkupuudet alkoholiga rinnapiimast. Kui olete tutvunud üldiste soovitustega seoses alkoholi metabolismiga, siis olete suuteline planeerima jooki sõpradega ning ikkagi olla võimeline imetama oma pisikest.

Alkoholi tase veres ja rinnapiimas on kõige kõrgem 30-90 minutit peale joomist ning alkoholi kehast väljutamiseks kuluv aeg on väga individuaalne. American Academy of Pediatrics Section on Breastfeeding poolt antud soovitus oleks mitte rohkem kui 0,5 g alkoholi 1 kg kehakaalu kohta. See tähendab praktiliselt, et 60 kg kaaluv naine saab juua 60 ml likööri, 240 ml veini või kaks õlut ja endiselt turvaliselt last imetada. Siiski peaksite planeerima imetamise aega selliselt, et joogi lõpetamisest oleks möödas vähemalt 2 tundi. Eksperdid ei soovita juua rohkem kui 1-2 jooki nädalas.

Teine võimalus on enne joogi võtmist pumbata piima rinnast välja ning säilitada seda, nii saate oma beebit lutipudelist rinnapiimaga toita või pakkuda beebitoitu kuni alkohol on teie kehast kadunud. Kui teil jääb rinnaga toitmine vahele, siis on hea mõte see välja pumbata, et vältida piimapaisu. Kui tarvitate alkoholi, siis jooge alati klaas vett, et vähendada vedelikupuudust.

Kasutatud allikad:

  • Alcohol does not increase milk production. (Mennella & Beauchamp 1991, 1993; Mennella 1997, 1999).
  • More than 2 drinks may inhibit let-down of milk (Coiro et al 1992; Cobo 1974).
  • Changes in the infant’s sleep-wake patterns (Mennella & Gerrish 1998).
  • Reduced gross motor development connected to the daily consumption of alcohol (Little et al 1989).