Valuliku imetamise põhjused - Multi-Mam


Valuliku imetamise põhjused

Paljud uued emad usuvad, et valu imetamise esimestel päevadel on normaalne. Õige asendi ja tehnika leidmine võib teil ja teie lapsel aega võtta, aga valu ei tohiks ignoreerida, sest see võib kahjustada teie nibusid ja muuta need valusaks. Valulikud nibud muudavad rinnaga toitmise väga ebameeldivaks, mis võib viia piimapaisu ja mastiiti tekkeni kui hakkate valu vältimiseks imetamisi vahele jätma. Teie piimatootlus võib samuti väheneda vähese nõudluse tõttu. Seetõttu on äärmiselt oluline leida põhjus miks rinnaga toitmine on valus ning võtta midagi sellega seoses ette.

Valusad lõhenenud nibud

Kõige tavalisem põhjus, miks tekib valu imetamisel on väär rinna haare. Kui laps haarab rinda õigesti, siis on terve nibu ja selle ümbrus lapse suus. See teeb imemise efektiivseks ning te ei tunne valu. Kui laps ei haara rinda õigesti, siis imeb beebi ainult nibu ning põhjustab sellega valu ja kahjustab nibu nahka.

Varakult õige haarde saavutamine laseb teil nautida valuvaba imetamist ja ennetab nibudega seotud probleemide tekkimist. Kui aga teie nibud on juba valusad, siis kasutage külma kompressi, et leevendada valu ning seejärel kasutage rinnakompressi, mis on immutatud toitvate koostisainetega, et kiirendada paranemist.

Kui rinna vale haaramine on valu põhjuseks, siis konsulteerige imetamisnõustajaga, kes saab aidata teil katsetada ja leida õige imetamisasend.

Teie lapsel on keelekida

Probleemid rinna haaramisel ei pruugi tähendada, et imetamisasend on probleemne. Kui lapsel on keelekida, siis võib olla imemine ja rinna haaramine raskendatud. Meditsiiniline termin selle konditsiooni kohta on “anküloglossia”. See tähendab, et sidekude, mis ühendab keelealust suualusega on liiga lühike ja pingul, põhjustades keele piiratud liikumist. Kui arvate, et asi on selles, siis konsulteerige oma arstiga, sest lihtne protseduur lahendab selle probleemi. Tehakse väike sisselõige koesse, mis hoiab keelt all (kida). Märkate tõenäoliselt suurt vahet kui beebi keel liigub korrapäraselt.

Nibuseen

Kui tunnete imetamiste vahel teravat valu nibus ja need on punased ning läikivad, siis võib teil olla seenhaigus. Seen võib olla ka lapse suus, kus on näha valgeid täppe keelel ja/või suulaes. Peaksite kontakteeruma oma arstiga, et selgitada välja õige diagnoos. Tõenäoliselt kirjutavad nad teile välja seenevastase ravi.

Mastiit

Sümptomid ilmnevad tavaliselt vaid ühel rinnal. Rind võib muutuda valulikuks, punetavaks, tekkida turse ning olla puudutamisel soe. Mõnikord võib kaasneda ka palavik. Mastiit areneb tavaliselt piimapaisu või ummistunud piimajuhade komplikatsioonina. Bakter siseneb rinda ja põhjustab infektsiooni. Ravi hõlmab endas sooja kompressi, õrna massaaži enne imetamist ja selle ajal ning võimalikult sagedast imetamist. Kui sümptomid ei leevendu 24 tunni jooksul, siis peaksite otsima meditsiinilist abi.

Ummistunud piimajuhad

Kui märkate valulikku ala rinnas või mügarikku sõrmede all, siis võib see olla ummistunud piimajuha, mis on täitunud piimaga. See juhtub tavaliselt liigse surve tagajärjel rinnale nt: imetamise rinnahoidja ei ole õiges suuruses või olete sõitnud pikka maad ja turvavöö rõhub rinnale, põhjustades sama efekti. Sarnaselt mastiidiga aitavad soe kompress, rinnamassaaž ja rohke imetamine.