Närimiseks mõeldud mänguasjad - Multi-Mam


Närimiseks mõeldud mänguasjad

Kui valite lapsele närimiseks mõeldud mänguasju, siis on mõned tähtsad reeglid, mida peaksite meeles pidama. Üheks peamiseks teguriks on muidugi see, et närimisrõngas oleks teie lapsele sobilik ning et see aitaks tõesti ka hammastumise sümptomeid leevendada. Kõige olulisem on aga turvalisus, mistõttu oleme loonud nimekirja omadustest, mida peaksite jälgima, valides poodides suures hulgas pakutavate närimisrõngaste vahel.

Hoiduge järgmistest materjalidest

  • Plastikust närimisrõngad, eriti kui nad sisaldavad BPA-d, PVD-d või ftalaate
  • Värvitud närimisrõngad, mis on valmistatud hiinas, võivad sisaldada pliid, parem on neid vältida
  • Mistahes närimisrõngad, mis ei näe välja head või mille osad võiksid eralduda ning tekitada potentsiaalset lämbumise ohtu

Oleks hea vältida ka hammastumise küpsiseid. Paljudes sellistes küpsistes olev suhkr võib lapsel tõsta kaarese riski.

Turvalised närimisrõnga materjalid

Parimaks närimisrõnga materjaliks on looduslik materjal nagu näiteks 100% kumm või puuvill. Täidetud mänguasjad või lihtne puuvillane riie pakuvad teie väiksekesele leevendust ja rõõmu. Meditsiiniline silikoon on samuti turvaline ning ilmselt ka kõige vastupidavam füüsilistele kahjustustele. Samuti on viimane eelpool mainitud materjalidest ka kõige lihtsamini puhastatav.

Närimisrõngast valides mõelge, kuidas teie laps seni käitunud on. Kui ta eelistab närida tekke ja riidetükke, siis puuvillane närimisrõngas on ilmselt parim valik. Samas kui teie laps eelistab kõvemaid pindasid ja kodutarbeid, siis peaksite kaaluma kõvast kummist või puust mänguasju.

Mõned täiendavad omadused, millele mõelda närimisrõngast ostes:

  • Kas seda on lihtne puhastada?
  • Kas see pakub teie lapsele lisahüvesid nagu näiteks motoorsete oskuste arendamist?
  • Kas see pakub erinevat sorti stimulatsiooni nagu kriuksumist, värvilist disaini või erinevaid tekstuure.
  • Kas seda saab külmikus jahutada?

Täiendava leevenduse pakkumiseks võite närimisrõngast külmikus jahutada. Külm aitab igemeid tuimestada ning valu vähendada. Ärge ainult mänguasja sügavkülmutage, sest otsene kontakt jäise esemega võib igemeid kahjustada. Võite määrida igemegeeli närimisrõnga osadele, mis on kontaktis igemetega.

Kuidas hoolitseda närimiseks mõeldud mänguasjade eest?

Puhastage mänguasi peale igat kasutuskorda. Olenevalt mänguasjast võite seda pesta nõudepesumasinas või tavalises pesumasinas, kuid lugege enne kasutusjuhendit.

Kontrollige regulaarselt mänguasjal olevaid kahjustusi. Kuna hambad kasvavad, siis võivad mänguasjale tekkida kriimud ja praod. Kui märkate, et mõni mänguasja osa võib murduda ja laps võib selle alla neelata, siis vahetage mänguasi otsekohe uue vastu välja.