Abinõud hammastumise kergendamiseks - Multi-Mam


Abinõud hammastumise kergendamiseks

Kui teie lapsel hakkavad hambad tulema, siis olete ilmselt teadlikud kui palju stressi võib see põhjustada tervele perele. Sümptomite arv ja intensiivsus on igal lapsel erinev, kuid enamik beebisid kogeb vähemalt ühte tavapärastest sümptomitest, milleks võib olla süljevool, närimine, pahur tuju ja kerge ärrituvus, söögiisu kadumine, rahutu uni, põskede või kõrvade hõõrumine. Sümptomid ilmuvad umbes neli päeva enne hammaste lõikumist ning kestavad tavaliselt peale seda veel kolm päeva. Selleks, et teie lapsel kulgeks hammastumise aeg võimalikult valutult, siis oleme koostanud nimekirja vahenditest, mida võiksite proovida.

Õrn igemete massaaž

Õrn surve lapse igemetele mõjub hammastuvatele beebidele väga hästi. Võite kasutada oma sõrme või niisket riideeset, kuid veenduge, et lapse suhu pandav ese oleks puhas ning ei tekitaks infektsiooni.

Närimisrõngad

Närimisrõngad on närimiseks mõeldud mänguasjad, mis meelitavad lapsi eemale kodutarvete, tekkide või teie ehete närimisest. Nad on disainitud beebidele turvaliseks närimiseks ning ei sisalda osasid, mis võiksid küljest ära tulla ja lapsele ohtu kujutada. Siiski, kui te märkate mõne aja pärast mänguasjal mingitki kahjustust, olge kindel, et te eemaldate selle mänguasja enne, kui ta muutub teie beebi tervisele ohtlikuks.

Poodides on palju erinevaid närimisrõngaid: kummist, puidust, vibreerivaid jne. Võite leida isegi närimiseks mõeldud ehteid, kauni disainiga ripatseid, mida võib kanda osana oma stiilist ja samal ajal on need turvaliseks närimisrõngaks teie pisikesele hammastumisel.

Jahutav tunne

Külm temperatuur on nagu paikne valuvaigisti, mis tuimestab ala ning vähendab ebameeldivustunnet. Seetõttu võib märg rätik või jahutatud närimisrõngas teha imesid hammastuvale lapsele. Veenduge, et ese, mida te lapsele annate, ei oleks sügavkülmunud, sest otsene kontakt jäise esemega võib kahjustada igemeid. Parima rahustava tulemuse saavutamiseks kastke puhas riidetükk kummelitee sisse ja jahutage seejärel külmikus. Kummel on tuntud lapsi lõõgastava omaduse poolest, seega võib see teie beebit maha rahustada. Kuna paljud lapsed kaotavad isu, sest tunnevad valu tahkeid toite närides, siis pakkuge neile jogurtit ja purustatud puuvilju, mis olles tervislikud vahepalad, pakuvad ka mõningast leevendust.

Kaitske nahka ärrituse eest

Tuntud hammastumise sümptomiks on suurenenud süljevool, mis võib põhjustada nahaärritust. Pühkige lapse nägu sageli pehme rätikuga (tupsutage, mitte ärge hõõruge) ja kandke lõua piirkonnale kaitsev kreem.

Igemegeelid

Geelid, mis on spetsiaalselt loodud hammastuvatele beebidele, võivad pakkuda leevendust. On mitmeid asju, mida kaaluda enne igemegeeli ostmist, et olla kindel selle turvalisuses lapsele. See ei tohiks sisaldada ühtegi tuimestavat ravimit, sest need võivad allaneelamisel kahjulikud olla, tuimestades kurku ja tõstes lämbumisohu riski. Samuti ei tohiks geel sisaldada suhkrut, mis tõstavad kaarieseriski. Siiski peaks igemegeel olema meeldiva maitsega. Võite igemegeeli määrida sõrmega otse lapse igemetele, kuid võite sellega ka närimisrõngast määrida.

Ravimid

Kui mitte miski eelpool mainitust ei aita, siis võite konsulteerida arstiga, kes määravad teie lapsele sobiva valuvaigisti nagu näiteks paratsetamool.