5 vahendit hammastuvatele beebidele, mis tõesti aitavad - Multi-Mam

5 vahendit hammastuvatele beebidele, mis tõesti aitavad

Peab ütlema, et teie lapse hammastumine on väga tähtis hetk tema arengus. Hammastumine võib alata 3 kuni 12 kuu vanuselt. See on loomulik protsess, kuid mitte just meeldiv. Õnneks on mitmeid leevendavaid võimalusi, et laps sellega paremini toime tuleks.Missugused on sümptomid

Kuidas üle elada tüüpilisi sümptomeid, mille hulgas on:

 • Kerge palavik
 • Rahutus
 • Probeemid unega
 • Sagedane nutmine

Enne hammastumise algust võite märgata muutusi käitumises, mis hõlmavad:

 • Häiritud und
 • Suurenenud süljevoolu
 • Kõige kättejuhtuva närimist
 • Vähenenud isu
 • Kõrvade sikutamist või lõua hõõrumist

Kohene leevendus

Hammastumise leevendus Nr 1 - Kaisuta ja kallista

Hambad, mis järsku hakkavad välja murdma, põhjustavad valu, mis omakorda viib ärrituvuse ja probleemse uneni. Mõned lapseb vaevu märkavad seda, aga teistele on see jällegi väga raske. Kui lapsel on valus, ta nutab või ei saa magada, aitab alati tema lohutamine. Kaisutage ja lohutage oma last nii tihti kui võimalik, et anda talle piisavalt tähelepanu.

Hammastumise leevendus Nr 2 - Jahutamine

Hoidke lapse suu jahe, et leevendada hammastumisest tingitud valu. Proovige mõningaid järgnevaid asju:

 • Külm kangas
 • Külm lusikas
 • Enda puhas sõrm, mida on kastetud külma vette

Kui laps saab kuue kuuseks, siis võite talle anda janu korral lonksu vett. Noorematel lastel kasutatakse vett peamiselt välise jahutuse eesmärgil. Kui aga kasutate vett palaviku leevendamiseks, mis mõnikord võib hammastumise käigus tekkida, siis oleks mõistlik kasutada leiget vett.

Olge ettevaatlik mistahest sügavkülmutatud asjadega, need võivad olla halvad teie lapse tervisele või isegi ohtlikud. On parem kasutada nt lusika jahutamiseks sügavkülmiku asemel tavalist külmkappi.

Hammastumise leevendus Nr 3 - Hammastumise mänguasjad

Proovige anda oma lapsele midagi, mida närida või hammustada, sest sellel perioodil tahavad nad kõike hammustada, närida ja imeda. Müügil on paljusid hammastumise rõngaid, mis on BPA (bisfenooli) vabad ning seetõttu ka lapsele turvalisemad. Koheseks leevenduseks võib suunata last imema oma puhast pöialt. Kas teadsite, et midagi nii lihtsat nagu niiske riidetükk või kõva närimisese võib aidata (ärge sellel ajal jätke last järelvalveta). Teie laps vajab vaid midagi, mida närida. Proovige panna riisi riidetüki sisse ning kasutage elastset kangast, et see kinni siduda ning andke lapsele närida. Lapsed armastavad riisi närida.

Hammastumise leevendus Nr 4 - Massaaž

Enamikel hammastumise eas lastest muutuvad igemed valusaks. Igemete masseerimine aitab leevendada valu ning võtta tähelepanu valult ära. Enamikele hammastumise käes kannatavatest lastest meeldib õrn surve igemetele. Hõõruge õrnalt, kuid kindlalt lapse igemeid oma nimetissõrmega. Võite pakkuda lapsele ka mõned korrad päevas mängulist näo massaaži ning masseeriga ka lõuga ringjate liigutustega. See leevendab pinget. Kui miski ei õnnestu, siis on aeg vanniks! Soe vesi aitab beebil lõõgastuda ja juhib tähelepanu pidevalt kestvalt valult kõrvale.

Hammastumise leevendus Nr 5 - Rahustav geel

Eesmärgiks on valu ning ebamugavustunde leevendamine. Kui teie laps on üks neist, kes peab kannatama valulikku hammastumist, siis soovitame hammastumise eas lastele meie rahustava toimega geeli Multi-Mam BabyDent. Antud geel tekitab kaitsekihi igemetele. Igemetele määrides vähendab geel turset. Kui hoiate geeli külmikus, siis tekib sellel jahutav ja ekstra rahustav efekt. Loomulikult on see ka looduslik, ohutu ja kahjutu allaneelamisel. Lisaks on see hea moodus hakata last harjutama igapäevaseks hambahoolduseks.